Léto skončilo, příchází zima
Archiv
Léto skončilo, příchází zima
Začnu od konce, ale že jsem těch silnejch zážitků pln každý pochopí. Opravdu zaznamenáníhodný den dneska. Tak především teď večer - oni melou hovězí! Slyšel to někdy někdo?! To snad je na nějaký ohlášení, todleto. Normálka falešnou sváčkovou, melou! Že zavářej kuřecí a vepřový, ba uznám i ty hovězí kostky, ale oni to melou! Je mi jasný, že se něco chystá, vždycky, když panička vyšiluje se zavářením, je pak nějaký vzrůšo, ale oni melou hovězí! Svíčkovou, i když falešnou. Já to snad nepřežiju, slinný žlázy už mi jednou nasucho. To mám z tý svý obětavosti, prostě furt asistuju, kdyby bylo potřeba třeba něco ochutnat nebo tak něco, kdyby třeba něco spadlo na podlehu, tak any nemuseli furt s tím mopem, žeju. No a pak tohle, oni melou hovězí!
Ono ty katastrofy začly už ráno. Vzbudil jsem je včas tak nějak svítalo, že jako dneska není svátek a mělo by se někam jako jít. Jasně, ve svátek jde páník do práce, ale dneska je obyčejná sobota, tak výlet. Zas tak moc neprotestovali, páník po několika dobře mířených hrabnutí i vstal a panička ho přenesla k snídani, pak se probral skoro. Já byl ještě úplně fit a radostnej, že jdeme do hor, opravdu do hor. Zastavili jsme na Šámalce a že jdem cosi hledat. No a pak to začlo - potůčky průzračný studený, travička šťavnatá, já se neudržel a napucnul jsem se, k tomu rannímu kuřeti s bábovkou se mi to zdálo ideální kombinace. No a pak to přišlo - začaly se mi dělat bubliny, nemohl jsem krůček. No nebudu to prodlužovat, já tam to kuřátko, babiččinu bábovku, traviny slaďoučké vyklopil. Já todle moc neumím, ba vůbec, nejsem borec jako teta Beta nebo pradávný možná současník dynosaurů pudl Favorit, který vychovával páníka a tohle prý uměl po sobě i uklidit, já byl tak překvapenej! Ale ulevilo se mi a skoro zbytečně jsme zkracovali výlet, doskotačil jsem k auto úplně zdravej. No pak teda to mletí mne dost dorazilo, ale já to rozdejchám.
Jinak v týdnu se vlastně nedělo nic. V neděli krátký výlet, pak zkouknout dvě nutná vysvědčení, vypadalo to, jakože neumím číst jiný číslice než jedničky, oba trpaslíci s tím byli spokojený, ale já bych nebyl, tak trapně monotónní výkaz, nuda.
No a tím skončilo léto a od té doby se ochlazuje, jen teda je sucho jak vloni. Od tlapek se práší, houby zapomněly růst a stromy prosychaj. Jahody jsou malý a borůvky, podle mne, ani nedozrajou a opadaj. Třešně tak dlouho čekaly na děcka, až je sežrali červy a ptáci. A do toho ta zima, k večernímu brnkání si páník bere bundu, ostuda. A já v noci vstávám a připomnínám paničce, že přikrytej jsem krásnější a rozhodně líp spím. Jo, léto skončilo, počítám.
Psáno 6.7.2019